ARÇELİK BUZDOLABI ARIZALARI NELERDİR?

ARÇELİK BUZDOLABI ARIZALARI NELERDİR?

  • 2018-08-08

Buzdolapları günlük hayatımızda sıkça kullandığımız ve ihtiyacımız olan beyaz eşya ürünüdür. Bu beyaz eşyaların yıllar geçtikçe farklı ürün ve modelleri çıkmakta ve her geçen gün buzdolabı modelleri hızlı bir şekilde değişmektedir. Buzdolapları eski yıllara göre artık daha fazla modern bir hal almış ve pek çok özelliği ile karşımıza çıkmıştır. Ancak buzdolabı her ne kadar modern ve doğru bir beyaz eşya olsa da sık sık sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Buzdolabında sıkça karşılaşılan sorunlar olarak buzdolabının su akıtması, buzdolabının arada bir çalışması, buzdolabının aşırı derecede dondurması, buzdolabının kar yapması, buzdolabının sürekli hata vermesi olarak sıralayabiliriz. Biz bunlardan buzdolabı kar yapması sorununu ele alacağız. Arçelik buzdolabı arızaları sorunun pek çok sebebi olabilir.

Arçelik  buzdolabı arızaları sorunu için öncelikle kapak contasının sağlam olup olmadığını kontrol edin. Uzun süredir cihaz temizlenmedi ise oluşan buzlanmadan dolayı cihazın iç kısmına nem akışı olacak ve daha fazla karlanmaya sebep olacaktır. Eğer kapak contası zamanla sertleşmiş ise sıcak su ve bir bez yardımı ile yumuşatma işlemini yapabilirsiniz. Unutmayın sert conta her zaman karlanmaya sebep olur. Bir diğer kar sorunu ise kapıdan hava almasıdır. Buzdolabının kapı kenarındaki mıknatıslı olan yerde kopma olup olmadığını kontrol edin mıknatıslarda kopma yok ise buzdolabının kapısını kapatın ve etrafında hava alabilecek bir boşluk olup olmadığını iyi bir şekilde kontrol edin. Buzdolabı aşırı doluysa da karlanma sorunu olabilir bunun için buzdolabının içindeki malzemeleri boşaltın ve buz eritici düğmesine basın dolabın içindeki tüm buz ve karlar eridikten sonra dolabı bir de içi boş şeklinde çalıştırmayı deneyin.

Eğer yaptığınız tüm işlemler Arçelik buzdolabı arızaları sorunuzu çözmüyor ise sizin elinizden gelemeyen teknik bir arıza oluşmuş demek anlamına gelir. Dolabınızda soğutma gazında ya da mekanik parçalarda sorun olmuş olabilir. Ancak teknik bir servisi arayarak teknik kişilerden yardım alarak bu sorunun üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Doğru bir teknik ekip yardımı sayesinde buzdolabınızdaki karlanma sorunundan çok kolay ve rahat bir şekilde kurtulmuş olacaksınız.  Bizi bilgilendirdiği için Denizli Arçelik Servisi ve çalışanlarına teşekkür ederiz.